اسلام چیست ؟ومسلمان کیست؟

پذیرش اسلام

پذیرش اسلام برای هر فردی با گفتن شهادتین آغاز می‌شود. شهادتین به زبان آوردن دو جمله «لا اله الا الله» و «محمد رسول الله»،. این جملات به ترتیب به معنای «شهادت می‌دهم هیچ خدایی جز الله وجود ندارد» و «شهادت می‌دهم محمد پیامبر و رسول الله ‌است» و بعد تبعیت از تمام اصول و فروع دین اسلام.

 

قران

قرآن، کتاب مقدس ما مسلمانان است و به زبان عربی نوشته شده‌است، که توسط وحی الهی به محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرو فرستاده شد.

به اعتقاد ما « قرآن وحی نامه اعجاز آمیز الهی است، که به زبان عربی واژه به واژه توسط فرشته وحی، جبرئیل، از جانب خداوند و از لوح محفوظ بر قلب و زبان پیامبر اسلام کم‌کم در طول ۲۳ سال نازل شده‌است.»

ما مسلمانان براین باوریم که خداوند، قرآن را به محمد صلی الله علیه و آله و سلم از طریق جبرئیل علیه السلام فروفرستاده‌است. به‌باور ما مسلمانان خدا بر بسیاری از پیامبران، وحی فرستاده و محمد صلی الله علیه و آله و سلم آخرین آنان است. ما مسلمانان محمد صلی الله علیه و آله و سلم را اعاده‌کننده ایمان توحیدیخالص ابراهیم، موسی، عیسی و دیگر پیامبران علیهما السلام می‌دانیم و معتقدیم که اسلام کامل‌ترین و آخرین آیین الهی است. در نتیجه، سخنان او و کتابش تا روز قیامت برای بشریت وجود دارند. بر این باوریم که بخش‌هایی از کتاب‌های تورات و انجیل فراموش شده‌اند،اشتباه تفسیر یا نوشته شده‌اند یا توسط دنباله‌روان آن‌ها تحریف گشته‌اند و پیام اصلی آنان از بین رفته‌است. ما با باور به این مساله،معتقدیم قرآن به عنوان آخرین کتاب وحی شده به انسان‌ها برای تصحیح آن کتاب‌ها نازل شده‌است.

این کتاب معتبرترین متن دینی نزد مسلمانان است و مسلمانان آن را «معجزه» و «سند اثبات پیامبری» محمد صلی الله علیه و آله و سلم می‌دانند. تمام مذاهب اسلامی بر درستی متن آن اتفاق نظر دارند و اختلاف در نحوه خواندن متن، تفسیرو احیانا ترتیب آن است. میزان این اتفاق نظر به اندازه‌ایست که شیعیان دوازده‌امامی ایران و اهل سنت و جماعت رسم‌الخط واحدی از قرآن را به‌کار می‌برند.. مسلمانان روی بی‌خطابودن کتاب قرآن تاکید دارند.

/ 0 نظر / 18 بازدید